Prāna ir enerģija. Viss ir enerģija

Kādā no senajiem indiešu tekstiem teikts, ka “Prāna ir Augstākās Apziņas ķermenis”. Nekas neeksistē bez enerģijas, pat apziņa. Prāna ir tās pavadonis un starpnieks. Arī mūsdienu zinātne piekrīt, ka matērija patiesībā ir tikai enerģijas izpausmes veids. Tādēļ pareizi ir sacīt, ka prāna nozīmē enerģiju. Bez prānas apziņa nespētu sevi izpaust materiālajā pasaulē, savukārt, prāna bez apziņas būtu nevadāma - tādēļ tās ir vienotas. Lai būtu dzīvība, nepieciešamas abas sākotnes.

 

Prānu mēs varam vērtēt kā dzīvības aktīvo sākotni jeb kā dzīvības spēku, kas piemīt visām formām. Dzīvības spēka jēdziena izteikšanai dažādās kultūrās ir atšķirīgi vārdi, bet tas nemaina būtību.

 

Arī Ķīnā kopš seniem laikiem pastāv priekšstats par prānu. Tur dzīvības spēku dēvē par Ci. Tai ir divi poli: iņ un jaņ. Iņ ir sievišķā daļa - tā ir lēna, plūstoša, auksta. Jan ir vīrišķā: ātra, brāzmaina un karsta. Abas sākotnes tiek attēlotas kā divas savstarpēji atkarīgas un savstarpēji savītas daļas no viena vesela. Katra no tām sevī ietver arī otras sākotnes aizmetni jeb potenciālu. Abas sākotnes kopā satur Dao - Apziņa.

 

Visos laikos un visās kultūrās bijuši cilvēki, kas pratuši dziedināt

 

Katrs cilvēks var praktiski pārliecināties, ka dzīvības enerģija ir svarīgs faktors fiziskā ķermeņa dziedināšanā. Zināšanas par smalkajām enerģijām var izmantot ne tikai, lai uzlabotu un uzturētu fiziskā ķermeņa veselību. Tās ir pielietojamas katram dzīves aspektam un palīdz cilvēkam sasniegt lielāku harmoniju visos līmeņos, palīdz rast iekšēju mieru un mīlestību. Viss ir enerģija. Arī doma ir enerģija.

 

Dziedināšana ar prānu ir daļa no mūžsenajām organisma zināšanām. Prānas dziedniecību balsta divi likumi: organisma pašatjaunošanās likums un dzīvības enerģijas likums. Pateicoties šiem abiem likumiem notiek ātra un brīnumaina izdziedināšanās.

 

Organisma pašatjaunošanās likums paredz, ka tam piemīt spēja pašatjaunoties ar noteiktu ātrumu. Ievainojums vai apdegums sadzīs dažās dienās arī bez baktericīdu līdzekļu izmantošanas. Šodien neeksistē līdzeklis pret vīrusiem, taču iesnas vai klepus pāries paši vienas vai divu nedēļu laikā bez zāļu lietošanas.

 

Dzīvības enerģijas likums nosaka - lai uzturētu dzīvību ķermenī, nepieciešama prāna (ci, dzīvības enerģija). Atveseļošanās procesu var paātrināt, palielinot prānas daudzumu slimajā ķermeņa vietā (vietās) vai visā ķermenī. Ķīmijā dažkārt reakcijas paātrināšanai izmanto elektroenerģiju. Saules gaisma arī ietekmē reakcijas gaitu - šī īpašība tiek izmantota fotogrāfijā. Līdzīgi prānas dziedniecībā - dzīvības enerģija ir katalizators un paātrina bioķīmiskās reakcijas, kas iesaistītas organisma dabiskajā atveseļošanā. Papildus piepludinot prānu slimajā vietā, ārstēšanas ātrums ievērojami palielinās. Prānas dziedniecībā nav nekā paranormāla vai pārdabiska. Tas, ko mēs dēvējam par brīnumainu dziedināšanu nav nekas cits kā organisma pašatjaunošanās ātruma pieaugums.

 

Pirms uzsākt prānisko dziedniecību, katram priekš sevis vajadzētu ielāgot dažas lietas. Nekas nav jāpieņem akli. Iegūto informāciju novērtējiet objektīvi un visu apdomīgi apsveriet. Mēģiniet materiālu saprast un izanalizēt, pēc tam veiciet eksperimentus un tikai beigās izdariet savus secinājumus. Svarīgi ir izvairīties no fanātisma un galējībām. Prānas dziedniecība nemēģina aizstāt klasisko medicīnu - tā papildina to. Ja ir noturīgi simptomi vai smaga saslimšana, jāgriežas pēc palīdzības pie ārsta vai pieredzējuša dziednieka.

 

Prānas dziedniecības metodes formētājs Meistars Čoa Kok Sui