SAMVAHANA - visa ķermeņa masāža, pielietojot eļļu

Samvahanas masāžas galvenais mērķis ir radīt pacientam komforta sajūtu un uzlabot limfas cirkulāciju. Šī masāža ierosina miegu, atvieglo sāpes un mazina nogurumu. Tā veicina attīstošus procesus muskuļos un asinīs, kā arī uzlabo ādas stāvokli. Samvahanas laikā eļļas uznešana un arī visas darbības tiek veiktas saudzīgi, tādēļ procedūras laikā nerodas ķermeņa pretestība. Tas, savukārt, palīdz sasniegt nepieciešamo atslābināšanās pakāpi.

 

Masāžā tiek izmantota Mahanarayan eļļa. Tās sastāvā [atkarībā no ražotāja] ietilpst pat 60 dažādi dabiskas izcelsmes komponenti, tādēļ šīs eļļas pielietojums ajurvēdā ir ļoti plašs.

 

Masāžas laikā tiek stimulēta liela daļa dzīvībai svarīgo marma punktu visā ķermenī - sakarā ar to SAMVAHANA tiek vērtēta kā marma terapija.

 

Samvahanas masāžas labums

 

Seansa laikā pacients saņem visu to, ko sniedz tradicionālā masāža. Turklāt, Samvahanas masāžai ir vēl vairāki nozīmīgi plusi.

 

Samvahanas masāža:

- stiprina orgānu sistēmas;

- stiprina un atjauno audus;

- palīdz likvidēt fiziskos un garīgos enerģētiskos blokus;

- palīdz no organisma izvadīt toksīnus;

- aizkavē novecošanās procesus;

- uzlabo limfu un tās plūsmu;

- veicina labu miegu;

- uzlabo fizisko stabilitāti un līdzsvaro došas;

- uzlabo enerģijas plūsmu enerģētiskajos kanālos.

 

Ajurvēdiskā masāža visvairāk nepieciešama Vatas tipa cilvēkam, jo:

Vata doša saistās ar visām kustībām indivīda prātā un ķermenī - tas ir gaisa un ētera elements. Vata tiek uzskatīta par visu trīs došu līderi, tāpēc ir svarīgi saglabāt tās līdzsvaru. Vata ir atbildīga par neiroloģiskās sistēmas un motoriskajām funkcijām.

Vatas nelīdzsvarotība parasti izpaužas kā garīgs un fizisks uzbudinājums; arī ādas sausums, jutīgums pret laika apstākļiem un vājināta gremošana. Ājurvēdiskajās masāžās izmantojamās eļļas baro un nomierina ķermeni - mazina sausumu, jutīgumu un sāpju simptomus.

 

Vatas, pittas un kaphas raksturojums

 

Par eļļu:

Valiya Narayana Thailam un Maha Narayana Tailam ir viens un tas pats. Ārstnieciskā Ajūrvēdas eļļa ir pagatavota no Vilvas, Aswagandha, Bhrihati utt. (atkarībā no ražotāja - līdz pat 60 komponentiem). Eļļa palīdz ārstēt artrītu. Ar Valiya Narayana Thailam tiek ārstēta arī sejas trieka, paralīze, kurlums, mēles, smaganu un zobu slimības. Tā arī darbojas kā laba zāles, lai palīdzētu sievietēm ieņemt bērnu. Valiya Narayana Thailam ir pierādīti rezultāti vīriešu impotences ārstēšanā, kā arī trakuma gadījumos. To var izmantot gan iekšēji, gan ārēji, atkarībā no slimības. To izmanto visām galvenajām ārējām ajurvēdas terapijām.

 

Mahanarayan eļļa